door Geert van Someren
Donderdagavond 30 januari heeft voor de leden van de Ridderkerkse gemeenteraad een zeer speciaal karakter. De avond vangt om 19.30 uur aan met een korte extra vergadering van de raad. Dat is een half uur eerder dan gebruikelijk. Daarna vinden in de aanloop naar de raadsvergadering van februari twee commissievergaderingen plaats.
De commissie Samen Wonen begint om 20.00 uur in de raadszaal ook anders dan gebruikelijk, met de beëdiging van Youri Ruinaard als burgerlid van de raad door burgemeester Oosterwijk. De commissie Samen Leven vangt daarna aan om 20.15 uur in de trouwzaal op de begane grond van het gemeentehuis.
Griffier
De extra vergadering van de gemeenteraad is nodig omdat griffier Johan van Straalen met pensioen gaat. Beoogd opvolger per 7 april is Onno Vliegenthart. Om dat te realiseren is het nodig dat de gemeenteraad formeel instemt met zowel zijn aanstelling als met de arbeidsovereenkomst.
Samen Wonen
Op de agenda van de commissie Samen Wonen staan twee stevige onderwerpen. Een daarvan is de visie van de gemeente op het buitengebied van Ridderkerk. In het concept van het college van B&W staat een heikel punt: de boomgaard in Rijsoord. Die is volgens het college bestemd voor woningbouw. Een tweede punt op de agenda is de instelling van een eigen systeem voor de verdeling van sociale huurwoningen.
Samen Leven
Bij de commissie Samen Leven staat de Kadernota 2026 voor de gemeenschappelijke regeling Jeugdhulp Rijnmond op de agenda. De leden/burgerleden kunnen hun overwegingen en aanbevelingen kenbaar maken aan wethouder Edward Piena. Later dit jaar komt de ontwerpbegroting voor 2026 nog naar de gemeenteraad voor een formele zienswijze.
Openbaar
Alle drie de vergaderingen zijn openbaar en vrij toegankelijk. De vergaderingen kunnen live worden gevolgd of later nageluisterd via www.ridderkerk.nl/raadinbeeld. Bij de twee commissies bestaat de gelegenheid om in te spreken. Dat dient men uiterlijk donderdagmorgen voor 10.00 uur bij de griffie kenbaar te maken.
Zie ook de eerdere publicaties in het Ridderkerks Dagblad: https://ridderkerksdagblad.nl/Lokaal/onno-vliegenthart-voorgedragen-als-nieuwe-griffier-gemeenteraad en https://ridderkerksdagblad.nl/Lokaal/eigen-systeem-voor-toekennen-woningen-kost-367000-per-jaar en https://ridderkerksdagblad.nl/Lokaal/voortbestaan-boomgaard-rijsoord-is-serieus-in-gevaar