door Geert van Someren
De aanpak van de Rijnsingel in Bolnes gaat niet op de korte termijn plaatsvinden, zoals eerder wel werd gedacht vanwege de nu bestaande onveiligheid. Er is dit jaar nog veel te onderzoeken. Daarna moeten de plannen worden omgezet in een voorstel aan de gemeenteraad, worden besluiten genomen en kan het werk worden aanbesteed. Gevolgd in 2026 door de uitvoering van het project.
Dat blijkt onder andere uit een bijna vijf kwartier durend debat vorige week in de gemeenteraad over een voorstel van het college van B&W om 150.000 euro uit te trekken voor verder onderzoek naar de mobiliteit in Bolnes. Daar gaat de raad unaniem mee akkoord, maar er worden wel de nodige kanttekeningen bij gemaakt.
Geluid en lucht
Door het verminderen van de snelheid van 50 naar 30 km/u daalt enerzijds de geluidhinder voor de omwonenden, maar tegelijkertijd neemt de luchtvervuiling iets toe. Verantwoordelijk wethouder Peter Meij is daar helder over. Die afweging valt duidelijk uit in het voordeel van de daling van de geluidhinder. Belangrijk is volgens hem ook het positieve effect op de veiligheid en de doorstroming. “Het gaat om ruimte te geven aan voetgangers en fietsers”. Punt van aandacht bij het onderzoek is nog de positie van het vrachtverkeer op de Rijnsingel. Of dat kan worden teruggedrongen is twijfelachtig.
Onderzoek
Bij het onderzoek zal ook het effect op de aanrijdtijden van hulpdiensten worden onderzocht, zegt de wethouder toe. Hetzelfde geldt voor – naast een fietstunnel onder de Rijnsingel – de aanleg van een fietstunnel onder de Rotterdamseweg. Raadslid Petra van Nes (Burger op 1) wijst er daarbij op dat die al jaren geleden is onderzocht en dat er toen van werd afgezien. Ook moet volgens Meij worden gekeken naar de zogeheten haltering waarbij bussen op de rijweg stoppen in plaats van in een insteekhaven. Raadslid Anton Rottier (SGP) kondigt voor de toekomst een motie aan met als doel een halte op de Rotterdamseweg bij Bolnes voor de R-net bussen die daar rijden.
Zie ook https://ridderkerksdagblad.nl/Lokaal/autos-moeten-stap-terug-doen-op-rijnsingel- en https://ridderkerksdagblad.nl/Lokaal/extra-geld-nodig-voor-onderzoek-naar-verkeer-in-bolnes