door Geert van Someren
Het voormalig raadslid Louis van der Spoel (VVD) heeft jarenlang als raadslid regelmatig aangedrongen op het belang van het halen van de 95% norm voor ambulances. Dat is het percentage van het aantal ambulances dat bij spoedgevallen binnen de vijftien minuten ter plaatse is.
Dit weekeinde publiceerde het Ridderkerks Dagblad dat voor het eerst die norm in het afgelopen jaar in Ridderkerk is gehaald. Uiteraard hebben wij Van der Spoel, hoewel politiek niet meer actief, om een reactie gevraagd. Hij doet dat via de VVD-fractie in de gemeenteraad.
Goed nieuws
VVD Ridderkerk benadrukt in een reactie dat het behalen van de norm van 95% natuurlijk goed nieuws is, maar dat het de rapportages kritisch blijft volgen. “In het verleden is door voortdurend aandringen van de VVD Ridderkerk om de norm hoe dan ook weer te kunnen behalen, er uiteindelijk een extra ambulance opstelpost bij het Maasstad ziekenhuis gekomen. Maar telkens blijkt dat de politiek dit helaas op de agenda moet blijven zetten om te zorgen dat minimaal de norm gehaald blijft worden” zegt oudgediende Louis van der Spoel.
Belangrijk
”Uit onze gespreksnotitie samen met SGP van afgelopen januari blijkt hoe belangrijk we dit blijven vinden voor onze inwoners. Bij nood hoort een ambulance gewoon snel aanwezig te zijn. Een paar tellen te laat komen, kan het verschil betekenen tussen leven en dood,” vult het huidige VVD-raadslid Linda Klaver (VVD) aan. ”Mooi om te zien dat het de goede kant op gaat.”
Zie de publicatie https://ridderkerksdagblad.nl/Lokaal/iets-meer-dan-95-spoedritten-ambulances-binnen-normtijd-