Het aantal auto-inbraken in Ridderkerk is in de eerste negen maanden van 2026 bijna verdrievoudigd. De politie registreerde 231 inbraken en diefstallen uit personenauto's, tegenover 84 in dezelfde periode vorig jaar. Dat is een stijging van 175 procent. Ook in Rotterdam nam het aantal fors toe, van 2.865 naar 3.927, een stijging van 37 procent.
Dat blijkt uit een analyse van AutoZoWeg.nl op basis van politiecijfers en gegevens van de RDW. In de regio Rotterdam steeg het aantal auto-inbraken met 44 procent, terwijl landelijk sprake was van een toename van slechts 1 procent.
In Ridderkerk werden per 10.000 personenauto's 92 inbraken geregistreerd. Rotterdam komt uit op 162 en staat daarmee landelijk op de derde plaats, achter Utrecht en Amsterdam. Ook omliggende gemeenten als Barendrecht en Schiedam kampen met een sterke stijging.
Volgens Kadir Colak van AutoZoWeg.nl is de toename in de randgemeenten naar verhouding groter dan in Rotterdam zelf.
De komende maanden vormen traditioneel een risicovolle periode. November is doorgaans de maand met de meeste auto-inbraken. Automobilisten krijgen het advies geen waardevolle spullen, tassen of laadkabels zichtbaar in hun voertuig achter te laten.