Raad vergadert over drastisch snijden in OV

5 March 2021, 18:33 uur
Lokaal
mainImage
Geert van Someren
Buslijn 144 gaat tussen Slikkerveer en het Zuidplein vaker rijden, maar van en naar Drievliet minder.

door Geert van Someren

Het openbaar vervoer in onze regio heeft te maken met een sterke daling van het aantal reizigers als gevolg van de corona-maatregelen. Momenteel wordt het OV gebruikt door 35% van het reguliere aantal reizigers. De vervoerders in onze regio hebben hierdoor te maken met grote tekorten als gevolg van lagere reizigersopbrengsten. Dat staat in een informatiebrief die het Ridderkerks college van B&W heeft gestuurd aan de gemeenteraad. De vervoersautoriteit MRDH stelt een reeks drastische maatregelen voor om te bezuinigen.

Een commissie uit de gemeenteraad heeft gisteravond besloten op dinsdagavond 9 maart aandacht te besteden aan de plannen van de MRDH, voordat daar de definitieve besluitvorming over plaatsvindt. Wanneer de bestuurscommissie met deze maatregelen instemt, gaan deze wijzigingen in bij aanvang van de winterdienstregeling, per 29 augustus 2021.

Minder OV
Een van de voorgestelde maatregelen is om de frequentie in het openbaar vervoer aan te passen. “De veranderingen aan de buslijnen in Ridderkerk zijn een gevolg van de herstructurering van het lijnennet, conform de HOV plannen in combinatie met enkele bezuinigingen”, zo staat in de informatiebrief van het college van B&W.

Per lijn heeft dit voor Ridderkerk de volgende consequenties:

Buslijn 140 in de ochtendspits weer verhoogd van 2x per uur naar 4x per uur;

Buslijn 143 wordt een spitsbus tussen Zuidplein en Geerlaan via Lombardijen, gaat niet langer door naar Dordrecht;

Buslijn 144 en 146 gaan een lus rijden in Drievliet;

Buslijn 144 gaat tussen Slikkerveer en Drievliet van 4 a 6x per uur naar 2x per uur, en wordt ’s avonds en op zondag ingekort tot Koningsplein;

Buslijn 144 gaat tussen Slikkerveer en Zuidplein van 4x per uur naar 6x per uur;

Buslijn 146 in de spits van 4x per uur naar 6x per uur;

Buslijn 187 enkele ritten vervallen: laatste rit in de ochtendspits en eerste rit in avondspits vervalt;

Buslijn 188 vervalt geheel;

Buslijn 245 in de spits van 3x per uur naar 4x per uur;

Buslijn 245 gaat in Drievliet via Vlietlaan rijden en via Burg. De Zeeuwstraat, Populierenlaan richting Rotterdamseweg. 2x per uur gaat deze lijn door naar Dordrecht;

Buslijn 290 gaat mogelijk via een nieuwe route door Donkersloot rijden.