Waterschapspartij wil de extra bankjes op korte termijn

28 March 2022, 09:39 uur
Lokaal
mainImage
Geert van Someren
Petra van Nes van de Waterschapspartij wil als het kan de eerste bankjes al voor de zomer hebben staan.

door Geert van Someren

De in Rijsoord wonende Petra van Nes wil niet dat het Waterschap Hollandse Delta wacht op de nog te maken landschapsplannen, voordat de toegezegde extra honderd bankjes worden geplaatst. Van Nes maakt deel uit van de Waterschapspartij in het bestuur van het Waterschap. Haar motie over de extra bankjes is aangenomen door de Verenigde Vergadering.

Van Nes: “Het is heel fijn dat de motie wordt uitgevoerd, maar waarom wachten op de landschapsplannen die wellicht nog jaren in beslag nemen. Ik heb een amendement ingediend, omdat in het uitwerkingsvoorstel van het college staat dat dit opgenomen wordt in de nog te maken landschapsplannen”.

Vóór de zomer
“Ik had graag op de korte termijn, liefst vóór de zomer, al de plaatsing van bankjes gezien. Dat hoeven er niet per se honderd te zijn, maar kijk waar vanuit de gemeenten behoefte aan is. Die gemeenten zouden dan ook mee kunnen betalen”, aldus Van Nes. “De landschapsplannen gaan lang op zich laten wachten. Het maken daarvan is een hele klus, vanwege het in moeten passen van de gemeentelijke plannen op dit gebied”.

Klein detail
Van Nes: “Daarbij komt dat dit wel een heel klein detail is, om in landschapsplannen aan te geven waar bankjes te plaatsen. Er zijn gemeenten die dit in 2019 al hebben gevraagd. Zij komen er echter op de 'normale' manier van vergunningaanvragen niet doorheen bij het Waterschap Hollandse Delta. Hoe moeilijk kan het zijn om samen te kijken waar men een bankje wil. Kan het met in achtneming van de veiligheidsregels, plaats het dan”.

Zie ook https://ridderkerksdagblad.nl/lokaal/waterschap-hollandse-delta-plaatst-honderd-bankjes-in-de-polder