vv Rijsoord haalt maximale uit laatste trio wedstrijden in 2025

7 December 2025, 19:37 uur
Lokaal
mainImage
Leen Kruithof

vv Rijsoord heeft gedaan wat stilletjes waar op het Kraaiennest op werd gehoopt. Ook de derde wedstrijd op rij werd gewonnen en dus gaan de Kraaien met een goed gevoel de winterstop in. Ditmaal was het Overmaas dat eraan moest geloven. De Rotterdammers konden geen vuist maken tegen Rijsoord, dat uiteindelijk met 1-0 won. 

Voorafgaand aan de wedstrijd moesten Danny Haasdijk en Damion Janssen zich voor het eerste elftal afmelden. Haasdijk heeft last van een blessure en Janssen is daarvan terugkomend. Ze hebben de komende weken alle tijd om te herstellen, want de eerstvolgende competitiewedstrijd is pas over zes weken. Maar eerst was daar nog de thuiswedstrijd tegen Overmaas, dat er in de ranglijst duidelijk beter voor stond. Rijsoord kwam immers uit de ‘kelder’ van de competitie, maar had uit de laatste twee wedstrijden zes punten gehaald en zou dat nog een keer lukken? De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Bram Witsiers.

Overmaas toonde in het eerste kwartier van de wedstrijd meer initiatief zonder echt gevaarlijk te worden. De verdediging van de Kraaien had alles goed onder controle en soms kwam Rijsoord tot een serieuze aanval. Rijsoord voelde gaandeweg de wedstrijd dat er meer te halen was tegen deze tegenstander, zette een aantal leuke aanvallen op en kwam steeds dichter bij het doel van Ebubekir Duran. In de tweeëntwintigste had Rijsoord moeten scoren toen Kevin Versteeg een hoge voorzet gaf. Tijmen de Beer en Melivai Krolis liepen elkaar in de weg en dus geen openingsdoelpunt voor Rijsoord. Overmaas probeerde uiteraard wat terug te doen, maar hanteerde vaak de ‘lange’ bal, die daardoor ook regelmatig over de zijlijn ging.

Na iets meer een half uur voetballen een gele kaart voor Michael Harding, die vanuit buitenspel doorging en de doelman prima kansloos liet. Alleen had de scheidsrechter wel gefloten en dus beboette hij de spits met een gele kaart waar een reprimande waarschijnlijk beter op zijn plaats was geweest. In die periode stond Harding vaak buitenspel en na de wedstrijd gaf hij aan dat het in de rust besproken was. En dat heeft geholpen, want daarna kwam het aanmerkelijk minder vaak voor. Nog voor de rust was er een mooie vrije schop van Tijmen de Beer, maar met een uiterste krachtsinspanning kon doelman Duran de bal uit zijn doel slaan. Zonder te scoren konden de teams de kleedkamer voor de rust opzoeken.

Doeltreffend
Na de rust kwam Rijsoord ongewijzigd weer het veld op om na zes minuten al de openingstreffer te kunnen verwelkomen. Melivai Krolis kwam vanaf rechts en zette de bal vanaf de achterlijn voor. Daar was het Michael Harding, die de bal over de doellijn bracht en Rijsoord op een 1-0 voorsprong zette. Nog eens zes minuten later weer een voorzet van Krolis, maar die werd gemist door Harding en De Beer. In deze tweede helft was scheidsrechter Witsiers meer aanwezig dan in de eerste helft en werden sommige spelers na een overtreding nadrukkelijk toegesproken. Om de grenzen van het toelaatbare aan te geven, was zijn reactie na de wedstrijd.

Met nog een kwartier te spelen liet Overmaas steeds minder zien. Met enkele wissels mocht je verwachten dat de Rotterdammers op jacht naar de gelijkmaker gingen. De verdediging van Rijsoord had haar zaakjes echter goed onder controle en was zelfs gevaarlijker. Zo was er met nog ruim tien minuten te spelen een prima voorzet van Kevin Versteeg, maar zijn voorzet werd door Melivai Krolis uit een moeilijke positie in het zijnet geschoten. In een soort van alles of niets werd door trainer Akkanoglu van Overmaas de aanvaller Volkan Boyük ingezet, maar dat leverde ook niet het gewenste resultaat opleveren.

Overmaas zou zich aan het einde van de wedstrijd een slechte verliezer tonen. Toen scheidsrechter Witsiers Mucahit Kolukrik van Overmaas in de blessuretijd vanwege een overtreding een gele kaart voorhield probeerde de speler de kaart uit de handen van de scheidsrechter te trekken en dat leverde hem een directe rode kaart op. De spelers van Overmaas protesteerden hevig en dat was voor de Witsiers voldoende om met drie minuten extra de wedstrijd af te fluiten. En dit tot grote tevredenheid van alles wat Rijsoord was, want wederom werd een wedstrijd winnend afgesloten.

De eerstvolgende competitiewedstrijd is over zes weken en dan staat er meteen al een derby op het programma. Rijsoord gaat dan op bezoek bij onze buren in Slikkerveer en veel supporters zullen reikhalzend naar deze wedstrijd uitzien. Maar als je Rijsoord eerder wilt zien voetballen, dan kan dat al volgende week zaterdag. Dan oefent Rijsoord in Zwijndrecht tegen VVGZ en deze wedstrijd begint om 14.30 uur.

Opstelling vv Rijsoord: Jesse Verveer – Thomas de Jong – Timo Versteeg – Kevin Versteeg – Jeffrey Pols – Melivai Krolis (82. Brent IJsselstein) – Michael Harding (74. Le-Shawn Lisse) – Bo Terlouw – Tijmen de Beer – Kingsley Hout – Joël Shahzad.