door Geert van Someren
Het Ridderkerks college van B&W heeft een voorstel neergelegd bij de gemeenteraad voor een aantal onderzoeken naar de toekomst van recreatiecentrum De Fakkel. Dat bestaat uit een zwembad, sporthal, horeca en kantoren. Wat in ieder geval geen optie is voor het college is het verdwijnen van het zwembad uit Ridderkerk.
Het college noemt drie opties: renovatie, nieuwbouw of een combinatie daarvan. Het onderzoeksbudget is 150.000 euro. De gemeenteraad zal daarover in maart vergaderen en een besluit nemen.
Verouderd
Eerder werd al bekend dat het recreatiecentrum verouderd is. “Dit uit zich zowel in de kosten voor het onderhoud als het hoge energieverbruik. De exploitant heeft aangegeven dat de huidige accommodatie niet voldoet aan hun wensen en eisen. Zo is de hoeveelheid beschikbaar laag water voor het leszwemmen onvoldoende waardoor de wachtlijst om te kunnen starten met leszwemmen groter wordt”, zo staat in het voorstel.
Storingen
“Het afgelopen jaar zijn er diverse technische storingen geweest, welke te wijten zijn aan de ouderdom van de accommodatie”, merkt het college van B&W op. “Uit het Meerjaren Onderhoudsplan is gebleken dat voor 2023 een bedrag van 700.000 euro moet worden geïnvesteerd in het gebouw ten behoeve van uitvoering van het planmatig onderhoud. De komende 10 jaar bedragen deze kosten 4,8 miljoen euro. Totdat duidelijk is wat de toekomst van het recreatiecentrum wordt, zal alleen het hoognodige onderhoud worden uitgevoerd”.
Draagvlak
Het project heeft bestuurlijk draagvlak en geeft invulling aan het collegeprogramma 2022-2026 “Hart voor een toekomstbestendig Ridderkerk”. De economische haalbaarheid zal worden uitgewerkt in een investeringsbegroting en in gebruikerslasten. Dat gaat onder andere over een Meerjaren Onderhoudsplanning, energielasten en overige lasten. Dat moet resulteren in een berekening van een kostprijsdekkende huur voor de gebruikers van het recreatiecentrum.