sv Slikkerveer veel te sterk voor FC IJsselmonde

22 March 2026, 20:53 uur
Lokaal
mainImage
Roelie 't Jong

Op zaterdag 21 maart speelde Slikkerveer haar tiende thuis wedstrijd van het seizoen tegen FC IJsselmonde. Trainer Gijs Zwaan kon niet beschikken over de spelers Remco Buist, Ryan van Dongen, Jochem Kouwenhoven, Denno Stoffels, Boy van Reede en Bas Feelders, maar op het resultaat had het geen invloed. Slikkerveer won met zeer ruime cijfers: 7-1. 

Meteen al in de openingsfase van het duel liet Slikkerveer duidelijk merken, dat het vooral voor de volle winst wilde spelen. In de tweede minuut kopte Dogukan Murat een voorzet van Mike van Dongen nog naast. Een minuutje later werd Bas Mulder goed aangespeeld in de zestien. Na het uitkappen van zijn tegenstander schoot hij beheerst binnen in de verre hoek: 1-0. Een paar minuten later dacht Bas Mulder weer te scoren, maar een pass door het centrum van de aanval werd afgevlagd wegens buitenspel en scheidsrechter Vink ging mee in het vlagsignaal. Pas in de elfde minuut probeerde ook de bezoekers iets terug te doen met een afstandsschot dat recht in de handen van Joris van Vugt verdween. Een paar minuten later was Ronald Capelle weer opgestoomd op de linkerflank, maar zijn schot ging voorlangs.

In de 19e minuut werd Casper Gerritse in de punt van de aanval goed aangespeeld. Door weg te draaien van zijn verdediger kreeg hij een grote kans om oog in oog met de uitkomende keeper Van Zetten de bal in de touwen te jagen. Met een slim schot langs de doelman in het dak van het doel werd het 2-0. Vijf minuten later maakte Marnix Sonneveld uit een vrije trap de 2-1. Het bleek het enige smetje op deze wedstrijd te zijn. Slikkerveer bleef de aanval zoeken. In de 28e minuut werd Casper Gerritse in het strafschopgebied onderuit gehaald door zijn tegenstander. Romain van Bruggen legde aan vanaf elf meter. In eerste instantie werkte Van Zetten de bal via de paal terug het veld in, maar Romain van Bruggen bedacht zich niet en schoot van dichtbij alsnog de 3-1 binnen.

Twee minuten later was het oud-Slikkerveerder Mitchell Drogt, die het van afstand probeerde. Niet eens onaardig, want het schot verdween net over het doel in de reclamedoeken. In de 32e minuut legde Slikkerveer weer een uitgebreide aanval op de grasmat. Ronald Capelle legde de bal keurig terug vanaf de achterlijn op de meegekomen Dogukan Murat, die de bal in het dak van het doel binnen schoot: 4-1. De laatste kans voor rust was voor Bas Mulder, maar zijn schot werd gekeerd door doelman van Zetten. Zodoende bleef het bij de 4-1 stand bij rust.

In de tweede helft bleef Slikkerveer de aanval zoeken. Een hogere score zat er zeker in. Na vijf minuten spelen was het Casper Gerritse die eenvoudig een rebound van Van Zetten kon binnenwerken na een hard schot van Romain van Bruggen: 5-1. Na precies een half uur spelen moest Joris van Vugt nog even goed ingrijpen op de doellijn op een kopbal van Jesse Ringlever richting eigen doel uit een corner. Slikkerveer kreeg daarna kansen via Bas Mulder en Casper Gerritse, maar een treffer werd het niet.

In de 72e minuut was het Bas Mulder die door was gelopen tot aan de achterlijn. De meegekomen Dogukan Murat werd keurig bediend. Zijn schot verdween onhoudbaar in het doel van IJsselmonde: 6-1. Een minuut later maakte Sem Seifi de 7-1 op aangeven van Casper Gerritse nadat twee verdedigers van IJsselmonde als in ‘comedy capers’ elkaar ondersteboven hadden gelopen. In het laatste kwartier verdween het tempo volledig uit de wedstrijd. Er waren nog kansen voor Casper Gerritse met een kopbal die naast ging en een hard schot van Romain van Bruggen werd nipt gered door Van Zetten. Het bleef zodoende 7-1, waardoor Slikkerveer nu bovenaan staat in de laatste periodestand.

Aanstaande zaterdag 28 maart speelt Slikkerveer om 14.45 uur uit bij CKC in Rotterdam-Kralingseveer.

Opstelling sv Slikkerveer: Joris van Vugt, Romain van Bruggen, Jesse Ringlever (70 – Tim Holtgrefe), Leon Steketee (70 – John van Vugt), Mike van Dongen, Erik Kerkhoven, Aaron Plaizier, Bas Mulder, Dogukan Murat (79 – Jayden van Stolk), Ronald Capelle (61 - Sem Seifi) en Casper Gerritse.