Hoe wordt Slikkerveer nog veiliger? En wilt u daaraan bijdragen? Dat vroegen studenten Integrale Veiligheid van Hogeschool Inholland aan wijkbewoners. Vorige week dinsdag deelden ze de resultaten van dit onderzoek.
Samen met de gemeente, boa’s, politie en Wooncompas onderzochten de studenten het gebied tussen de Van Beethovenlaan en de Brucknerstraat. Dat is aangewezen als proefgebied voor een nieuwe veiligheidsaanpak.
De studenten spraken met inwoners over hun veiligheidsgevoel en hun mogelijke bijdrage aan een veilige buurt. Dit deden zij tijdens een bijeenkomst en door langs de deuren te gaan in het gebied. De reacties geven inzicht in hoe inwoners hun leefomgeving ervaren en wat beter kan. Meerdere inwoners willen actief meedoen. Na de vakantie start deel twee van de proef: we werken ideeën uit en zetten acties in de wijk op.
Burgemeester Marco Oosterwijk was ook aanwezig dinsdagavond. “Veiligheid in de wijk is niet alleen een taak van de gemeente, politie of woningcorporatie. Het is van ons allemaal. We gaan daarom niet alleen op cijfers af, maar luisteren naar ervaringen van inwoners. Meldt u zich ook aan als u in het gebied woont? Zo kunnen we gerichter handelen om Slikkerveer samen nog veiliger te maken.”
Wilt u ook meedenken? Mail dan naar [email protected].