door Geert van Someren
Nadat het Gemini College in de zomer van 2022 de nieuwbouw aan de Sportlaan in gebruik neemt, kan het oude gebouw in Slikkerveer niet direct worden gesloopt. Dat zal “op zijn vroegst” in 2025 het geval zijn, zo heeft het college van B&W laten weten in een briefwisseling met het Wijkoverleg in Slikkerveer.
“Het huidige gebouw van het Gemini College is na de oplevering van de nieuwbouw nog een aantal jaar nodig voor de huisvesting van een aantal klassen van het Gemini College. Daar is geen andere oplossing voor beschikbaar; er is geen ander leegstaand schoolgebouw in Slikkerveer aanwezig”, zo schrijft het college van B&W in een brief aan het wijkoverleg Slikkerveer.
“Daarnaast gebruikt De Reijer een aantal lokalen in het gebouw van het huidige Gemini College. Het hoofdgebouw van De Reijer zal eerst uitgebreid moeten worden, voordat de school het Gemini College kan verlaten”, aldus het college in de brief. “Mogelijk komen ook andere scholen in Slikkerveer in de komende jaren in aanmerking voor nieuwbouw of renovatie. Voor de leerlingen van deze scholen is dan tijdelijke huisvesting nodig. Gezien de hoge kosten voor het plaatsen van noodlokalen (en het gebrek aan ruimte daarvoor) heeft het gebruik van een bestaand schoolgebouw in zo’n situatie zeer de voorkeur”.
Gedeeltelijke sloop
Het Wijkoverleg heeft in een brief aan het college laten weten dat het graag wil dat de delen van het schoolgebouw die niet meer nodig zijn, worden gesloopt. “Gezien de behoefte aan woningen in Ridderkerk, en het gegeven dat er bij de herstructurering aan de Stadhouderslaan minder woningen terugkomen, is het Wijkoverleg van mening dat zo spoedig mogelijk een aanvang moet worden gemaakt met de ontwikkeling van de bouwlocatie”, stelt het Wijkoverleg in de brief aan het college van B&W.
“De ontwikkeling van de locatie kan in fases worden uitgevoerd met een visie op de gehele locatie, deze methode is niet ongebruikelijk”. Het Wijkoverleg adviseert om daarmee niet te wachten tot de gehele Gemini is gesloopt.
Omslachtig
Het college van B&W gaat daar niet in mee, zo blijkt uit het antwoord aan het Wijkoverleg. “Technisch gezien is gedeeltelijke sloop van het Gemini College lastig in verband met de in het pand gekoppelde installaties. Het is dus omslachtig het pand in delen te slopen.
De verwachting is dat op zijn vroegst in het jaar 2025 de locatie beschikbaar komt voor een gebiedsontwikkeling. Tegen die tijd gaan wij graag met het wijkoverleg in gesprek over de woonwensen vanuit de wijk”, aldus het college.
Het Wijkoverleg Slikkerveer houdt momenteel een enquête in de wijk om de woonwensen in kaart te brengen.