PvdA, CDA, Leefbaar Ridderkerk en SGP: leegstand woningen aanpakken

9 July 2025, 09:26 uur
Lokaal
mainImage
Gemeente Ridderkerk

PvdA, CDA, Leefbaar Ridderkerk en SGP dienen samen een voorstel in om het probleem van leegstaande woningen in Ridderkerk aan te pakken. Er zijn volgens het CBS op dit moment 590 woningen in Ridderkerk die langer dan een jaar leegstaan, terwijl er een grote vraag is naar betaalbare huisvesting.

Het voorstel, dat tijdens de raadsvergadering van 10 juli wordt besproken, roept het college op om in kaart te brengen waarom deze woningen zo lang leeg staan en na te gaan welke mogelijkheden er zijn om het aantal lang leegstaande woningen tegen te gaan. De partijen geven ook mogelijk oplossingen mee, zoals een register, meldplicht of het uiterste geval het opleggen van een boete.

Volgens Jeroen Rijsdijk (PvdA) ''is het onacceptabel dat woningen leegstaan, terwijl inwoners moeite hebben om een huis te vinden.'' Victor Mijnders (CDA) geeft aan dat ''alle beschikbare woonruimte moet worden benut en dat lang leegstaande woningen vaak een negatieve impact hebben op de omgeving."

Tijd voor actie, vinden de partijen. ''Iedere leegstaande woning is een gemiste kans voor iemand die dringend woonruimte zoekt’’, aldus Karin Kayadoe (Leefbaar Ridderkerk). De partijen hopen dan ook op brede steun voor hun voorstel in de raad en dat het aantal langer leegstaande woningen omlaag kan worden gebracht.