door Geert van Someren
Komend weekeinde is de hele parallelrijbaan van de A16 in noordelijke richting dicht tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein. De afsluiting is van vrijdagavond 5 september om 22.00 uur tot maandagmorgen 8 september om 05.00 uur. Datzelfde geldt ook voor het daarop volgende weekeinde (12 – 15 september).
Ook de tussenliggende opritten zijn die weekeinden dicht. Het betekent dat in tegenstelling tot afgelopen weekeinde toen alle rijbanen in noordelijke richting dicht waren, er nu geen verkeer mogelijk is via de meest rechtse rijbaan op de brug tussen het IJsselmondsesplein en het Kralingseplein. De reden is dat de gemeente Rotterdam in deze twee weekenden de verkeersregelinstallatie op het Kralingseplein vervangt.
Aansluiten verlengde A16
De op- en afritten en verbindingswegen van de A16 kunnen tot een uur eerder worden afgesloten dan hierboven vermeld. Houd rekening met 30 tot 60 minuten extra reistijd, waarschuwt Rijkswaterstaat. Niet alleen is er onderhoudswerk, ook wordt bij het Terbregseplein gewerkt aan het aansluiten van de verlenging van de A16 richting de A13 bij het vliegveld ‘Zestienhoven’. Die weg gaat in oktober open en zal de noordelijke rondweg A20 ontlasten.
Rotterdamseweg
In tegenstelling tot het afgelopen weekeinde blijft de hoofdrijbaan van de A16 in noordelijke richting over de Brienenoordbrug beide weekenden nu wel open. Bij de werkzaamheden op dit moment aan de Rotterdamseweg in Ridderkerk, is komend weekeinde met de afsluiting van de parallelrijbaan op de A16 rekening gehouden. De Rotterdamseweg is tijdelijk open voor het verkeer.