Coach Sven Stok had er een beetje op gehoopt – misschien zelfs verwacht – dat er eindelijk weer eens punten gepakt zouden worden in een uitwedstrijd. Maar zaterdag werd het voor de handballers van Saturnus’72 opnieuw een teleurstelling: bij Swift Helmond werd met 37-28 verloren.
Vorige week, in de thuiswedstrijd tegen koploper Hellas, speelde de ploeg ondanks de nederlaag een goede wedstrijd. Hieruit putte Stok de hoop dat, ook gezien het feit dat de ploeg nagenoeg vrij was van degradatiezorgen, er eindelijk weer eens een uitwedstrijd gewonnen kon worden. Helaas lukte dat niet. In de eerste helft was de thuisploeg veel constanter in het afronden van de kansen. Saturnus daarentegen liet diverse mogelijkheden onbenut. Het verschil groeide naar vijf punten (12-7), een marge die vrijwel de hele wedstrijd in stand bleef.
Het lukte Saturnus niet om het gat te verkleinen. In het laatste kwart ging Saturnus forceren om alsnog een positief resultaat te behalen. Helaas kreeg de ploeg daarop de deksel op de neus: Swift profiteerde van de ruimte die ontstond doordat de aanvallende impulsen van Saturnus niet werden afgemaakt. Hierdoor liep het verschil op tot 37-28. Bij Saturnus ontbraken Marco van Laar en Lazar Popov. Door deze nederlaag is handhaving nog steeds niet voor 100% zeker. In theorie kunnen de achtervolgers nog langszij komen, al is die kans zeer klein.
Zaterdag komt om 19.30 uur B&B Healthcare-Hercules 2 op bezoek in de Reyerhal. De Haagse ploeg staat derde op de ranglijst. Het is alweer de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen voor Saturnus’72 én voor Jordie Loo. De 36-jarige Loo verhuist naar Brabant en zal waarschijnlijk zijn carrière voortzetten bij een van de concurrenten. Op 12 april volgt nog een uitwedstrijd bij Saturnus Leiden. Een overwinning zou een mooi uitzwaaimoment zijn.