door Geert van Someren
Er is een beste kans dat de maximum snelheid op de Erasmuslaan 30 km/u blijft. Dat blijkt uit antwoorden die het Ridderkerks college van B&W heeft gegeven op schriftelijke vragen van PvdA en Burger op 1.
“Het laatste ontwerp gaat ervan uit de Erasmuslaan een gebiedsontsluitingsweg 30 (GOW 30) wordt. Dit is een nieuwe wegcategorie binnen onze gemeente”, aldus het college. Landelijk zijn daar al wel ervaringen mee, zo blijkt uit publicaties. Belangrijk is dat alle partijen vooraf worden betrokken bij de invoering, is de ervaring.
Opluchting
Voor de omwonenden van de Erasmusweg zal dit antwoord van het college een opluchting zijn. Ze zijn tegen een maximum snelheid van 50 km/u, omdat ze vrezen dat de weg dan een racebaan wordt. De discussie over de inrichting van de Erasmuslaan loopt al jaren. Het college heeft nu laten weten dat in het eerste kwartaal van 2026 een planning zal worden gemaakt voor de uitvoering.