Lichtjesavond op Vredehof dit jaar op maandag

19 October 2025, 15:00 uur
Lokaal
mainImage
Archief RD / Geert van Someren
De herdenkingsboom op Vredehof tijdens lichtjesavond. Kader: raadslid Björn Ros.

door Geert van Someren

De lichtjesavond met Allerzielen op begraafplaats Vredehof is dit jaar niet op 2 november maar op de derde dag van de maand. Daardoor valt de herdenking van overledenen niet op zondag maar op maandag. Het raadslid Björn Ros (GroenLinks) heeft er in de gemeenteraad tijdens het vragenuurtje zijn verbazing over uitgesproken. Hij merkt op dat de lichtjesavond op Vredehof vorig jaar door meer dan duizend mensen werd bezocht.

Wethouder Ton Overheid zegt in zijn antwoord dat de lichtjesavond een initiatief is van de kerkgemeenschappen in Ridderkerk. De gemeente als eigenaar van de begraafplaats faciliteert slechts. Hij is ervan overtuigd dat het de komende jaren mogelijk blijft om in de eerste week van november dierbaren te herdenken.

Teleurstellend

Ros vindt het antwoord van de wethouder teleurstellend. Hij wil dat de lichtjesavond in Ridderkerk in de toekomst wel gewoon op 2 november plaatsvindt. Wethouder Overheid: “Misschien moet u de kerkgemeenschappen daarover benaderen”.