door Geert van Someren
Rijkswaterstaat heeft op grote schaal volwassen bomen gekapt langs de A15/A16 bij het viaduct met de Geerlaan in Ridderkerk. In schriftelijke vragen aan het college van B&W spreekt het raadslid Petra van Nes (Burger op 1) daar haar verwondering over uit.
Ze vraagt zich af waarom de bomen zijn gekapt en of er vergunning voor was gevraagd. Ook wil ze weten om welke aantallen het gaat en of Rijkswaterstaat de plicht heeft om te herplanten. Zo ja, is dan een minimale stamdikte vereist, vraagt Van Nes.
Meer bomen
Het raadslid wil van het college van B&W weten hoeveel boomkroonvolume Ridderkerk door deze bomenkap is kwijtgeraakt. Ze constateert in de vragen dat meer vergelijkbare bomen bij Ridderkerk langs de rijksweg staan die eigendom zijn van Rijkswaterstaat. Ze vraagt of die ook op de nominatie staan om te worden gekapt.