De bewoners van Wijk West hebben grote moeite met de nieuwe vervoersplannen van de RET! Toevallig kwamen we erachter dat de gemeente voor vrijdag 15 mei op het RET Vervoerplan 2027 moet reageren, net als de andere MRDH-gemeenten.
Er is met de gemeente Ridderkerk afgesproken dat de wijkoverleggen volgens de reguliere kanalen geïnformeerd zouden worden. Ons inziens is dat nu weer niet gebeurd. Het is voor ons belangrijk dat de wijkoverleggen tijdig en volledig geïnformeerd worden. Hoe kunnen we anders functioneren?
Het verbaasd ons zeer dat dit niet gebeurd is. Zeker na het fiasco en drama van de aanpassingen van de Populierenlaan voor de “snelle” bus 146. Waarvoor wij ook nauwelijks gehoord zijn. Wij gaan er nog steeds vanuit dat we samen met de gemeente op kunnen trekken, immers iedereen vind burgerparticipatie belangrijk volgens de verkiezingscampagnes? We willen graag inspraak in dit absurde plan en de gemeente ook onze visie meegeven, maar helaas.
We lezen dat buslijn 144 niet meer stopt bij de ”Riederborgh”. Deze bus wordt veel gebruikt door ouderen en scholieren van en naar het centrum van Ridderkerk en naar het Maasstad Ziekenhuis. Maar ook om over te stappen op bus 146. Het centrum is dus met de nieuwe plannen vanuit West wel erg lastig te bereiken en dit is een forse achteruitgang voor de bewoners van wijk West. In het centrum zijn immers de meeste voorzieningen zoals de winkels, “Het Goed” en de markt. Doordat deze bussen om de 10 minuten rijden is het zo’n fijne verbinding.
Wel stopt straks bus 143 hier maar die rijdt maar 2x per uur en heeft een eindhalte in de buurt van het Centrum, de Frans Halsstraat. De haltes aan de Schoutstraat worden opgeheven en verplaatst naar de Frans Halsstraat, dit is te bizar voor woorden dan moet je daar overstappen, van de lijn 143 die maar 2x per uur rijdt, op een andere bus als je naar Drievliet wilt. Lijn 143 rijdt namelijk niet verder. Ook is het van daar ver lopen naar het winkelcentrum en helemaal een eind naar Het Goed. Dat wil je je burgers toch niet aandoen.
Het lijkt ons het beste dat bus 144 blijft rijden zoals hij nu doet en dat deze plannen van tafel gaan. Is er recent niet 3,3 miljoen uitgegeven voor een beter openbaar vervoer! Met deze plannen verslechtert het juist enorm, ook voor de andere wijken.
Namens Wijkoverleg West
G. & P. Noot