Duizenden mensen gaan op bomvol Koningsplein los op Hollandse hits

18 September 2025, 07:49 uur
Lokaal
mainImage
Gemeente Ridderkerk
Archiefbeeld.

Het was afgelopen zaterdag weer een groot feest op het Koningsplein. Duizenden mensen genoten van allerlei Hollandse hits tijdens de RadioNL artiestenshow.

Het gratis muziekfeest wordt ieder jaar georganiseerd door Stichting Evenementen Ridderkerk. Dit doet de stichting met steun van de gemeente, sponsors en een groot aantal vrijwilligers. Onder meer Jan Smit, Perry Zuidam en de Havenzangers gaven een spetterend optreden. Ook artiesten als Marco de Hollander, Mart Hoogkamer en De Wannebiezz wisten te zorgen voor een goede sfeer op het plein. Met een drankje in de hand werd er gefeest en meegezongen met de hits. Tussen de optredens door werden er plaatjes gedraaid door de dj’s van RadioNL.

Aan het einde van het feest vroeg burgemeester Marco Oosterwijk wijkagent Jan van Echten op het podium. De burgemeester zette hem in het zonnetje vanwege zijn naderende afscheid van de politie, waarop Van Echten een daverend applaus kreeg van het publiek.
Wethouder Henk van Os was onderdeel van het publiek. Hij kijkt tevreden terug op het muziekfestijn: “Prachtig dat weer zoveel mensen erop af kwamen. Ik wil vooral alle vrijwilligers heel erg bedanken voor hun inzet. Zij maken het mogelijk dat we met z’n allen zo’n fantastische avond hebben gehad.”

Tijdens de artiestenshow werden weer herbruikbare bekers gebruikt. Bezoekers kregen bij de ingangen naar het Koningsplein een gratis muntje dat ze konden inleveren bij het bestellen van hun eerste drankje. Wie een nieuw drankje bestelde ruilde de oude beker in voor een schone. Omdat deze bekers meerdere keren worden gebuikt, ontstaat er minder zwerfafval. Daardoor lag er na afloop van het feest een stuk minder zwerfafval dan voorheen.