Burgemeester: overlast jongeren in Bibliotheek onacceptabel

21 March 2025, 16:30 uur
Lokaal
mainImage
Geert van Someren
De bibliotheek op een rustig moment. Kader: burgemeester Oosterwijk.

door Geert van Someren

Burgemeester Marco Oosterwijk vindt het gedrag van sommige jongeren in de Ridderkerkse bibliotheek onacceptabel. Hij heeft dat donderdagavond in de gemeenteraad gezegd in antwoord op mondelinge vragen van het PvdA-raadslid Arianne Ripmeester. Het wangedrag heeft op meerdere dagen plaatsgevonden, onder andere afgelopen maandag.

“Ze gooiden boeken op de grond, er zijn gebruikte condooms gevonden, er is overgegeven en de jongeren waren ronduit onbeleefd tegen de medewerkers van de bibliotheek en de beveiliging”, merkt Ripmeester op. “Er kan niet meer worden gestudeerd en sommige bezoekers zeggen niet meer te komen omdat zij zich onveilig voelen”.

Schril contrast

Burgemeester Oosterwijk: “Dit is een plek waar je op een fijne manier moet kunnen zijn. Het gedrag van deze jongeren staat in schril contract met dat van andere jongeren in Ridderkerk. De politie is ingeschakeld. Jongeren zijn aangesproken en namen genoteerd. De huisregels zijn aangescherpt en er is meer camera toezicht. Toch lijkt dat niet voldoende. Mogelijk moet de ruimte anders worden ingedeeld en moet extra personeel worden ingezet”.

Brief aan ouders

Fractievoorzitter Lucien Westbroek van Partij 18Plus suggereert breder in actie te komen met een brief aan alle ouders van kinderen in de leeftijd tot 18 jaar. “Zo’n brief is best wel een behoorlijk klusje”, reageert de burgemeester. Hij is nog aan het nadenken over een actie naar aanleiding van het rijden door jongeren op fatbikes en de ongerustheid daarover eerder in de gemeenteraad. “We gaan kijken of die brief op twee sporen kan”.