Bezorgdheid over landingsplekken voor traumahelikopter

6 May 2023, 11:48 uur
Lokaal
mainImage
Geert van Someren
De traumahelikopter vliegt richting de Donckse Velden om te gaan landen. Kader: Sara Griep.

door Geert van Someren

Partij 18Plus is bezorgd over het aantal landingsplekken in Ridderkerk voor de traumahelikopter. Dat blijkt uit schriftelijke vragen die het raadslid Sara Griep onlangs heeft gesteld aan het college van B&W. Ze memoreert dat in april de helikopter minimaal vijf keer is uitgevlogen naar Ridderkerk.

“De traumahelikopterpiloot landde veelal op nabijgelegen grasvelden. Enkele van deze grasvelden staan op de nominatie om herontwikkeld te worden naar bijvoorbeeld wonen. Hiermee verdwijnen het aantal potentiële landingslocaties voor de traumahelikopter”, stelt Griep in de vragen.

Rekening houden
Griep vraagt of bij gebiedsontwikkelingen en ontwikkelingen in de openbare ruimte rekening wordt gehouden met mogelijke landingsplaatsen voor de traumahelikopter. En of het mogelijk is om gebieden te bestemmen als landingsplaats voor de traumahelikopter. Tevens wil ze weten welke behoefte Veiligheidsregio RR en/of de ANWB heeft als het gaat om het borgen van landingsplekken.

Geen spoed
Waar dit soort schriftelijke raadsvragen normaal gesproken binnen 30 dagen moeten worden beantwoord, merkt Griep bij deze vragen op dat het deze keer geen spoed heeft. Ze merkt op dat bij de beantwoording van de vragen ook de inbreng van derden nodig is en dat de grasvelden nog zeker dit jaar intact blijven. “Beantwoording voor 1 oktober dit jaar is wat ons betreft prima."