54 bomen in Ridderkerk worden binnenkort gekapt

18 July 2022, 16:49 uur
Lokaal
mainImage

Het college van burgemeester en wethouders heeft een omgevingsvergunning verleend voor de kap van 41 vergunningplichtige bomen en de kap van 13 niet-vergunningplichtige bomen.

"Het kappen is noodzakelijk. Bij de laatste boomveiligheidscontrole bleek helaas dat de bomen niet meer veilig zijn. We moeten ze kappen om schade aan de omgeving en letsel te voorkomen", laat de gemeente weten. 

"In het plantseizoen, tussen november en april, zullen de gekapte bomen worden vervangen. Dat hebben we afgesproken in het groenbeleidsplan, dat gerooide bomen worden ‘gecompenseerd’. Omdat er onder of boven de grond soms te weinig groeiruimte is, kan dit niet altijd op dezelfde locatie. In die gevallen planten wij bomen aan in de directe omgeving of elders in de gemeente."

Na afloop van de bezwaartermijn worden deze bomen gerooid, tussen 1 augustus en 1 oktober. Hier vindt u een overzicht van de locaties van de te kappen bomen.