ProRail: Regels op het spoor te streng toegepast

11 October 2023, 08:48 uur
Landelijk
mainImage
ANP

De wet- en regelgeving op en rond het spoor wordt te stringent nageleefd, waardoor treinen soms niet op tijd of helemaal niet kunnen rijden. Daarom moet er, als het aan ProRail ligt, snel meer ruimte komen binnen de wettelijke kaders om toch de dienstregelingen en werkzaamheden op en rond het spoor uit te kunnen voeren, zo schrijft De Telegraaf.

Mirjam van Velthuizen, cfo van ProRail, opent het gesprek met een veelzeggend voorbeeld van de problemen waar Prorail mee te maken krijgt. "Als er toevallig een zaadje van het biggenkruid van een trein uit Limburg in de berm van de Rotterdamse haven is neergedwarreld, mag je niet machinematig maaien. Als het gras bijna een meter hoog staat, levert dit gevaar op voor de brandveiligheid. Dat is een simpel voorbeeld van een wet die zijn doel voorbijschiet en grote gevolgen heeft."

"Het treinverkeer moet daar dan worden stilgelegd en wij worden gedwongen om handmatig te knippen. Als je dat langs 7000 kilometer spoor moet doen, begrijpt iedereen dat dit onzinnig is. Natuurlijk respecteren wij de wet Faunabeheer, maar het kent zijn grenzen. Het zou goed zijn als er iets meer naar de geest dan naar de letter van de wetgeving gekeken wordt. Want dit kost de maatschappij handenvol geld en levert economische schade op."

 


Door: ANP