Meerdaagse vrijheidsloop voor Iran van Amsterdam naar Den Haag

12 March 2026, 16:19 uur
Landelijk
mainImage
ANP

Actiegroepen die strijden voor een vrij Iran houden een meerdaagse vrijheidsloop uit protest tegen de huidige machthebbers in het land. De tocht begint zondag om 14.00 uur bij het Olympisch Stadion in Amsterdam en eindigt dinsdag rond het middaguur bij het gebouw van de Tweede Kamer in Den Haag.

Daar zullen de deelnemers een petitie aanbieden aan leden van de Commissie Buitenlandse Zaken. In die petitie wordt de Nederlandse regering opgeroepen "zich achter de Amerikaans-Israëlische acties te stellen om het mullahregime te verdrijven".

"Steun van democratische staten als Nederland is voor de beëindiging van de dictatuur van vitaal belang", stellen de deelnemende groepen. "De tocht is een solidariteitsbetuiging aan het volk van Iran dat streeft naar het einde van de onderdrukking."

Zondag eindigt de tocht in Amstelveen. Op dag twee gaat de mars via Aalsmeer naar Leiden. Dinsdag voert de laatste etappe van Voorschoten naar Den Haag, met een tussenstop in Leidschendam.
 

 


Door: ANP