Ridderkerk in bedrijf: Alles voor Man-vrachtwagens en bussen

26 June 2025, 09:16 uur
mainImage
Gemeente Ridderkerk
Servicemanager Rien Nederlof (l) met monteur Joey.

De kleine buurtwinkel waar de wijk samenkomt en grote, markante bedrijven. Starters met een creatief idee en ondernemers die onvermoeibaar doorzetten. Stuk voor stuk verrijken zij Ridderkerk met hun passie, ambacht en ondernemerszin. Zij geven Ridderkerk ‘smoel’. Hier leest u hun verhaal.
 
Man, dat is het merk waar vrachtwagendealer Leeuwen Trucks & Vans zich op richt. Het bedrijf vestigde zich in 2014 aan de Florijnstraat. Servicemanager Rien Nederlof kwam in 2006 bij Leeuwen terecht. “We zijn een sterk collegiaal bedrijf.”
 
Klanten komen vooral naar Leeuwen Trucks & Vans voor onderhoud en reparaties aan hun Man-vrachtwagens en bussen. Maar het bedrijf biedt ook diverse modellen te koop aan. Daarnaast is er een wasstraat en kunnen chauffeurs er na een lange rit een douche nemen.
 
Het verhaal van Leeuwen Trucks & Vans begint in 1932. De broers Piet en Jaap van Leeuwen richtten toen Van Leeuwen Oliehandel op. In 1972 nam zoon Jaap het familiebedrijf over en startte in Waddinxveen een garage voor vrachtwagens, specifiek van het merk Man. Vanaf de jaren negentig opende het bedrijf nieuwe vestigingen in verschillende plaatsen in Zuid-Holland, waaronder Ridderkerk in 2014.
 
Eigen storingsdienst
Bij de vestiging in Ridderkerk werken zestien medewerkers. Twaalf in de werkplaats en vier op kantoor. Rien: “We hebben vijf straten. Eén voor de APK, één voor bussen, één voor grote reparaties en twee voor onderhoud en kleinere reparaties. We hebben dagelijks werk aan het onderhoud van de TGE-modellen van onze grootste klanten. Iedere dag lopen er drie monteurs die alleen dat werk doen. Er is altijd wat te doen, het terrein is soms te klein voor al die grote wagens.”
 
Het bedrijf heeft veel werk uit de haven van Rotterdam, waar de logistiek dag en nacht doorgaat. “We hebben een eigen storingsdienst voor wagens van Man. Zo’n twee keer per week worden we opgeroepen, voornamelijk in en rondom de haven. Als het lukt, doen we de reparatie direct op locatie.”
 
Hoewel het merendeel van de wagens die Leeuwen Trucks & Vans verkoopt en onderhoudt nog een dieselmotor hebben, rollen er zo nu en dan ook elektrische wagens en wagens op waterstof de deur uit of door de straat voor onderhoud of de APK. “We bieden ze pro-actief aan, maar voor veel klanten is het nog niet interessant. Met een diesel kom je simpelweg nog veel verder. Toch heb ik goede hoop voor wagens op waterstof en elektriciteit.” In de werkplaats wijst Rien naar een computer op wielen. “Die zijn sowieso steeds belangrijker geworden. Soms staat een monteur langer achter een computer dan dat hij aan het sleutelen is.”
 
Zelf kwam Rien in 2006 bij Leeuwen terecht. Eerst werkte hij vier jaar als receptionist in de werkplaats en daarna werd hij er het hoofd van. In 2022 startte hij zijn huidige functie: servicemanager. “Tussendoor heb ik even bij een garage gewerkt voor personenauto’s en een jaar bij een detacheringsbureau. De functie voor hoofd werkplaats stond al een tijdje open. Ik heb geen dag spijt dat ik terug ben gegaan.”
 
Collega’s hebben veel voor elkaar over, zo noemt Rien. “Als iemand trouwt of een kind krijgt, dan doen we allemaal moeite om erbij te zijn of een mooi cadeau te regelen. En naast de bedrijfsuitjes met de andere vestigingen organiseren we als personeel zelf ook van alles. We staan erom bekend bij andere vestigingen dat we heel hecht zijn. Daar ben ik trots op!”
 
Kijk op leeuwentrucks.nl voor meer informatie.
Heeft u als ondernemer vragen aan de gemeente? Neem dan contact op met onze bedrijfscontactfunctionarissen Mieke Jochims-Schaap en Marianne Vogelenzang via ridderkerk.nl/bedrijfscontactfunctionaris.
Wilt u maandelijks nieuws krijgen voor ondernemers? Stuur dan een e-mail naar [email protected].
 

 


Door: Gemeente Ridderkerk