Stijging inklimmers - geen extra patrouille

24 June 2019, 14:31 uur
Algemeen
mainImage
ANP

Burgemeester Aboutaleb ziet geen noodzaak om meer personeel aan te trekken voor de opsporing van illegalen in het Rotterdamse Havengebied.

Leefbaar Rotterdam had om meer patrouilles verzocht naar aanleiding van de recent door de politie in de Vulcaanhaven in Hoek van Holland aangehouden 34 Afghanen en Vietnamezen, die zich in vrachtwagens hadden verschanst voor de oversteek naar Engeland. Bovendien bevestigden volgens raadslid Michel van Elck de cijfers van 2017 en 2018 de grote en toenemende problematiek van inklimmers. Ook de VVD vond die stijging zorgelijk.

Inmiddels blijkt dat de eerste cijfers van 2019 nog desastreuzer zijn. Tot en met mei 2017 waren er 453 gevallen bekend van inklimmen bekend. Het jaar daarop (2018) tot en mei eveneens exact 453. Maar nu gedurende de eerste maanden van dit jaar (2019) moet de politie 580 al inklimmers melden.

Als men weet dat er in 2017 in totaal 944 en in 2018 in totaal 1317 gevallen geregistreerd zijn, is een robuuste stijging voor 2019 met deze cijfers van de eerste vijf maanden niet zo moeilijk te voorspellen.  

Toch zijn meer patrouilles in het havengebied van Rotterdam volgens de burgemeester niet nodig ‘’omdat er al een flink aantal maatregelen van kracht is. Checks zijn primair bij de grens en daarbij wordt samengewerkt tussen ondernemingen, politie en de Koninklijke Marechaussee. Deze maatregelen hebben geleid tot de detectie van veel inklimmers’’, schrijft Aboutaleb als reactie op de eerdere brief van raadslid Van Elck.

‘’De gemeente Rotterdam treedt daarnaast vanuit haar regelgeving al geruime tijd op tegen bijvoorbeeld kampeersituaties om mogelijke openbare ordeverstoringen te voorkomen’’, voegt hij eraan toe.

Op de eerdere vraag van Leefbaar of er signalen bekend zijn dat illegalen ook steeds gewelddadiger worden, antwoordt Aboutaleb kort en krachtig: ‘’Nee. Er zijn zowel bij de Koninklijke Marechaussee als de politie geen incidenten bekend die plaats hebben gevonden op de doorlaatposten Hoek van Holland en in Europoort. Beiden zien geen excessen als het gaat om gewelddadige incidenten.’’