Onderlopen plein niet door weghalen goten

19 July 2020, 20:54 uur
Algemeen
mainImage
PR
Verstopte zandvang en pompen zijn vermoedelijk de oorzaak van het waterballet op Koningsplein.

door Geert van Someren

Het onder water lopen van het Koningsplein in Ridderkerk bij een fikse regenbui in juni, is niet te wijten aan het verdwijnen van de regengoten. Die goten hadden alleen een visuele functie en verkeerden in slechte staat. Vermoedelijk is een volle zandvang onder het plein de oorzaak. Dat blijkt uit antwoorden die het college van B&W heeft gegeven op schriftelijke vragen van de raadsleden Karin Kayadoe (Leefbaar Ridderkerk) en Jeroen Rijsdijk (PvdA).

Het hele Koningsplein ligt in verhang naar het midden van het plein. Het water loopt daar automatisch naar toe. Vervolgens wordt het met pompen afgewaterd naar De Blaak. Een waterberging onder het plein zelf is volgens het college niet goed mogelijk door de samenstelling van de bodem. De zandvang en de pompen zijn na de wateroverlast schoon gemaakt. De kosten voor straatwerk op het plein vallen in het budget van circa 87.000 euro voor de aanleg van de Desire Lines, ook wel het gouden lijntje genoemd. Dat geldt ook voor het herstel van kapotte stenen.

Dr. Kuyperstraat
De twee raadsleden stelden in hun vragen ook de wateroverlast op de Dr. Kuyperstraat aan de orde. Het regenwater dat daar valt, wordt via kolken afgevoerd op het nieuwe hemelwaterafvoer (HWA) rioolstelsel, laat het college van B&W weten in het antwoord. De hoofdafvoer van dit stelsel richting Lohmanpark is echter nog niet gereed. Dit werk is nu nog in uitvoering. Binnen de werkzaamheden aan de Dr. Kuyperstraat is geen waterberging aangelegd. Het water wordt direct afgevoerd naar de sloot (Lohmanpark). Er kan niet in de bodem worden geïnfiltreerd omdat dit een kleilaag is. Die laat geen water door.