door Geert van Someren
De gemeente Ridderkerk is in overleg met diverse instanties bij Rijkswaterstaat over de uitvoering van het besluit van de gemeenteraad om ‘het gat’ in het geluidscherm langs de A16 bij Ridderkerk-West te dichten. De kosten van de aanleg van een zes meter hoge betonnen geluidscherm over ongeveer 300 meter lengte, bedragen net iets meer dan een miljoen euro. Dat bedrag komt geheel voor rekening van de gemeente, omdat de overlast door het verkeer op de snelweg de door Rijkswaterstaat gehanteerde normen niet overschrijdt.
Uit schriftelijke informatie die het Ridderkerks college van B&W naar de gemeenteraad heeft gestuurd, blijkt dat de gemeente met Rijkswaterstaat een huurovereenkomst voor de grond wil sluiten. Tegelijkertijd bereidt het college de aanbesteding voor het realiseren van het scherm voor. De verwachting is dat eind 2020 de overeenkomst met het Rijksvastgoedbedrijf en het aanbestedingsdocument, inclusief de eisen van RWS, definitief is. Vervolgens start begin 2021 de aanbesteding, waarbij het streven van de gemeente is om eind 2021 te starten met de realisatie van het scherm.
Online meeting
Eind juni is door de gemeente een online meeting gehouden met de bewonersgroep van het Seringenplantsoen in West. Die kijken uit op de A16 en vrezen verlies van hun uitzicht. Tijdens deze meeting zijn de bewoners geïnformeerd over de ontwikkelingen en heeft de gemeente om input gevraagd voor een groene invulling en voor maatregelen met betrekking tot de sociale veiligheid bij het scherm. Ook is met de bewoners besproken in welke vorm de overige bewoners, het wijkoverleg West en de werkgroep Lucht en Geluid het beste kunnen participeren.